architekturawnetrz
architektwnetrz krakow
krakowarchitekturaarchitekturawnetrzprojektywnetrzarchitektwnetrz
Wnętrza hotelu aranżacja projekt architektura i design łazienki hotelowej. Projektowanie i realizacja projekty wnętrz.

 
W miesięczniku "Hotel Profit" ukazał się wywiad 
z Jackiem Niezgoda z Artdesign architektura wnętrz.
     
"Rozmawiamy o wnętrzach"
Łazienki hotelowe, wanna czy kabina?

Wywiad z Jackiem Niezgoda  z ARTDESIGN architektura wnętrz.
 
Kabiny prysznicowe czy też wanny? W które urządzenie zostały wyposażone łazienki w hotelu Farmona?
        

     Jacek Niezgoda - Wybór pomiędzy kabiną prysznicową a wanną zależy od standardu i koncepcji hotelu. W przypadku niższego standardu, gdzie każdy metr kwadratowy powierzchni ma swoja wartość, a łazienki są małe dominują kabiny prysznicowe. Niebagatelną rolę odgrywa również oszczędność wody, którą zapewniają kabiny prysznicowe. W hotelach o wyższym standardzie część pokoi wyposaża się w wanny, a część w kabiny prysznicowe. Na wybór pomiędzy wanna a kabina ma również wpływ styl wnętrza hotelu. Hotele o wnętrzach historycznych, stylizowanych wyposażone są zazwyczaj w wanny, które wraz ze stylizowaną wanną stanowią dekoracyjny element pokoju kąpielowego, łazienki.

      Z kolei goście częściej wybierają kabiny prysznicowe ze względu na podwyższona higienę korzystania. Wiele też zależy od narodowości - goście z Ameryki i Europy preferują kabiny prysznicowe lub ta kwestia nie ma dla nich znaczenia, natomiast turyści z Azji wolą wanny. Jest to związane z kultura kąpieli tych regionów. Kąpiel ma być relaksem, stałym elementem dnia. W wannie pełnej wody przeciętny Azjata zanurza się po uprzednim, dokładnym umyciu całego ciała, oddając się niezmąconemu wypoczynkowi. W części łazienek w Hotelu Farmona Business & SPA zainstalowane są kabiny prysznicowe, w części wanny z zamontowanym parawanem.
 
Czym się Państwo kierowali wybierając wyposażenie i charakter łazienek w pokojach hotelowych w tym obiekcie? Czy priorytetem w tym przypadku była funkcjonalność, czy też stylistyka nawiązująca do innych elementów wyposażenia?
    
     Jacek Niezgoda - Zależało nam na tym, aby sprostać wszelkim gustom i upodobaniom, aby gość miał możliwość wyboru wyposażenia pokoju i łazienki. Stad decyzja o zamontowaniu w części łazienek kabin, w części wanien. To rozwiązanie się sprawdziło i goście są zadowoleni z możliwości wyboru.
    
Czy podzielają Państwo zdanie, że w do typowego hotelu butikowego koniecznie powinny trafić wanny?
 
     Jacek Niezgoda - W hotelach butikowych, ze względu na ich luksusowy, kameralny charakter, zbliżony jak najbardziej do domowej atmosfery, powinny być instalowane wanny, dla wygody gości z zamontowanym parawanem. W apartamentach wanny i kabiny prysznicowe.
 
Czy znają Państwo ciekawe realizacje hotelowe, gdzie inwestor zdecydował się zainstalować w hotelowej łazience i kabinę prysznicową i wannę? Co było powodem takich decyzji?
 
     Jacek Niezgoda - Niestety nie znamy takich realizacji w Polsce, choć na pewno one istnieją. Spotkaliśmy się z takim rozwiązaniem w krajach Europy Zachodniej, w luksusowych hotelach. Jest to podyktowane standardem hotelu i koniecznością sprostania potrzebom wymagających gości, w warunkach wysokiej konkurencji. Hotele szukają rozwiązań, które sprawią, że gość będzie chciał wybrać właśnie ten obiekt, i oprócz udogodnień technicznych, niebanalnego designu, wyjątkowej oferty, ważna staje się możliwość wyboru miedzy kabiną prysznicową, a wanną.
 
Jak Państwo oceniają przydatność w pokojach hotelowych wanien, które umożliwiają zamontowanie parawanu i działanie podobne do kabiny prysznicowej? Dystrybutorzy, z którymi rozmawiałem wspominali, że jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie...
  
     Jacek Niezgoda - Wanna z zamontowanym parawanem jest optymalnym rozwiązaniem dla hoteli, które nie mają wystarczając dużo przestrzeni i środków finansowych na zamontowanie wanny i kabiny, a chcą jak najlepiej sprostać wymaganiom swoich gości. Jest to rozwiązanie coraz bardziej popularne i chętnie wybierane przez inwestorów.
               

Jacek Niezgoda
ARTDESIGN architektura wnętrz

tel. 012 633 05 97, 0507 065 433
e-mail: biuro@artdesign.pl
  
projektywnetrz architekt
krakowwnetrzaprojekty


 

 

ARTDESIGN projektowanie, architektura i aranżacja wnętrz Kraków, Warszawa, Katowice - Śląsk. ARTDESIGN architekt wnętrz to nowoczesna architektura wnętrz prywatnych i wysmakowane aranżacje wnętrz komercyjnych. Projektanci wnętrz ARTDESIGN proponują projekty, aranżacje wnętrz mieszkania, apartamentu, loftu, domu i rezydencji. Projekty, architektura, aranżacja wnętrz użyteczności publicznej - restauracji, baru, hotelu, spa, gabinet medyczny, kosmetyczny, biura, sklepu, salonu sprzedaży. Zespół projektowy to doświadczeni projektanci, dyplomowani architekci wnętrz oraz współpracujący specjaliści branżowi. Proponujemy kompleksową usługę projektową na najwyższym poziomie. Wiedza zespołu projektantów wnętrz i prawie piętnastoletnie doświadczenie sprawiają, że sprostamy najwybredniejszym oczekiwaniom i wykonamy dopracowany, oryginalny i niepowtarzalny projekt architektury wnętrz w każdym stylu: nowoczesny, minimalistyczny, klasycznym, glamour i w wielu innych, zgodnie z oczekiwaniami Klienta. Przestrzeń wnętrza jest dla nas wyzwaniem i inspiracją, co sprawia, że nasze projekty architektury wnętrz bogate są w nowatorskie rozwiązania, zaskakujące połączenia materiałów i autorskie koncepcje estetyczne. Realizacje projektów wnętrz odznaczają się wysoką jakością, ponadczasowością i dbałością o każdy detal. Zapewniamy profesjonalne doradztwo i nadzór autorski jako gwarancję sprawnej i solidnej realizacji projektu architektury wnętrz. Profesjonalizm architektów wnętrz ARTDESIGN potwierdzony jest licznymi referencjami i wieloma publikacjami zrealizowanych projektów wnętrz w opiniotwórczych magazynach branżowych. Projektanci, architekci ARTDESIGN zapraszają do współpracy oraz do galerii realizacji i wizualizacji wnętrz. ARTDESIGN architektura wnętrz - wyobraźnia i profesjonalizm w projektowaniu.
   

 

copyright 2000-2010
artdesign architektura projekty wnętrz
 
 
Powered by ARTplus