architekturawnetrz
architektwnetrz krakow
krakowarchitekturaarchitekturawnetrzprojektywnetrzarchitektwnetrz
Wnętrze projekt łazienki minimalistyczny salonu kąpielowego architektura wnętrza architekt wnętrz.

 
"Rozmawiamy o wnętrzach"

Wnętrze łazienki.
    
Jacek Niezgoda ARTDESIGN architektura wnętrz

      Łazienka jak żadne inne pomieszczenie jest odbiciem osobowości, przyzwyczajeń i charakteru jej użytkowników. Może przyjmować formę syntetycznej toalety lub pokoju kąpielowego. W obu przypadkach powinna budzić pozytywne reakcje gdyż jest pierwszym pomieszczeniem, z którym stykamy się po przebudzeniu i ostatnim, w który po dniu pracy szukamy relaksu i odprężenia. Urządzona z większym zaangażowaniem niż pokój dzienny, z dbałością o najmniejszy detal i szczegół budzi dumę i zadowolenie.
      Tradycyjne pojęcie materiałów stosowanych do realizacji wnętrza łazienki przestało być aktualne. Łamanie zasad, stosowanie w jej wnętrzu drewna egzotycznego, naturalnych kamieni (marmurów, granitów, łupków) w postaci dużych płyt lub mozaiki, okładzin ścian ze szkła lub błyszczących tworzyw sztucznych w zderzeniu z chropowatą strukturą faktur to współcześnie panujące tendencje. Również w elementach wyposażenia widoczny jest powrót do ponadczasowego wzornictwa ujętego w czystych formach, prostych wyrazistych liniach. Perfekcyjnie zrealizowane połączenie klasycznych materiałów z nowoczesnymi formami. Nablatowe umywalki w postaci mis i prostopadłych naczyń, umiejscowione na blatach wykonanych z betonu, kamienia, szkła czy drewna, dyskretne i eleganckie podtynkowe baterie, gdzie nowoczesna technologia pozostaje ukryta w tle, pod uproszczonymi formami.
      Dominującym trendem w projektowaniu łazienek jest zastosowanie geometrycznych form oraz kontrastów kolorystycznych pomiędzy materiałami. Nieodzownym elementem porządkującym tę przestrzeń jest efektowne oświetlenie, bez którego byłaby ona uboga i mało atrakcyjna. Światło podkreśla szklistość powierzchni płytek, chropowatość faktur oraz blask armatury.
      Współczesne łazienki nie budzą już tylko sanitarnych skojarzeń. Przesycone elegancją, wyposażone w duże okno lub drzwi na taras lub do ogrodu zyskały miano pokoju kąpielowego. Połączenie wanny, prysznica, sauny i urządzeń treningowych zachęca do pielęgnacji ciała i sprzyja relaksowi. W zimowo–jesienne wieczory gorąca kąpiel w wannie, latem orzeźwiający prysznic.
      Wygodna łazienka to przede wszystkim dobrze rozplanowana przestrzeń, a nie koniecznie duża powierzchnia. Duża ilość detali, bogactwo dostępnych płytek, urządzeń i armatur sprawiają, że projekt łazienki - salonu kąpielowego wymaga szczególnej uwagi.
        
 

Jacek Niezgoda
ARTDESIGN architektura wnętrz

tel. 012 633 05 97, 0507 065 433
e-mail: biuro@artdesign.pl
  
projektywnetrz architekt
krakowwnetrzaprojekty


 

 

ARTDESIGN projektowanie, architektura i aranżacja wnętrz Kraków, Warszawa, Katowice - Śląsk. ARTDESIGN architekt wnętrz to nowoczesna architektura wnętrz prywatnych i wysmakowane aranżacje wnętrz komercyjnych. Projektanci wnętrz ARTDESIGN proponują projekty, aranżacje wnętrz mieszkania, apartamentu, loftu, domu i rezydencji. Projekty, architektura, aranżacja wnętrz użyteczności publicznej - restauracji, baru, hotelu, spa, gabinet medyczny, kosmetyczny, biura, sklepu, salonu sprzedaży. Zespół projektowy to doświadczeni projektanci, dyplomowani architekci wnętrz oraz współpracujący specjaliści branżowi. Proponujemy kompleksową usługę projektową na najwyższym poziomie. Wiedza zespołu projektantów wnętrz i prawie piętnastoletnie doświadczenie sprawiają, że sprostamy najwybredniejszym oczekiwaniom i wykonamy dopracowany, oryginalny i niepowtarzalny projekt architektury wnętrz w każdym stylu: nowoczesny, minimalistyczny, klasycznym, glamour i w wielu innych, zgodnie z oczekiwaniami Klienta. Przestrzeń wnętrza jest dla nas wyzwaniem i inspiracją, co sprawia, że nasze projekty architektury wnętrz bogate są w nowatorskie rozwiązania, zaskakujące połączenia materiałów i autorskie koncepcje estetyczne. Realizacje projektów wnętrz odznaczają się wysoką jakością, ponadczasowością i dbałością o każdy detal. Zapewniamy profesjonalne doradztwo i nadzór autorski jako gwarancję sprawnej i solidnej realizacji projektu architektury wnętrz. Profesjonalizm architektów wnętrz ARTDESIGN potwierdzony jest licznymi referencjami i wieloma publikacjami zrealizowanych projektów wnętrz w opiniotwórczych magazynach branżowych. Projektanci, architekci ARTDESIGN zapraszają do współpracy oraz do galerii realizacji i wizualizacji wnętrz. ARTDESIGN architektura wnętrz - wyobraźnia i profesjonalizm w projektowaniu.
   

 

copyright 2000-2010
artdesign architektura projekty wnętrz
 
 
Powered by ARTplus