architekturawnetrz
architektwnetrz krakow
krakowarchitekturaarchitekturawnetrzprojektywnetrzarchitektwnetrz
architektura wnętrz architekt architekci wnętrz projektowanie projekt aranżacja interior projektanci architekt wnętrza

 

1.Tajemnice oświetlenia.
Rozwój nowoczesnych technologii oświetleniowych oraz nowe rozwiązania materiałowo-konstrukcyjne stworzyły niesamowite możliwości budowania architektury wnętrza światłem.            

 

2. Kolor w architekturze wnętrz.
Kolory odbieramy subiektywnie, dlatego też powinniśmy je dobierać zgodnie z naszymi upodobaniami, potrzebami i panującą modą. Nie należy jednak zapominać o psychologicznych i optycznych właściwościach barw.   

 

3. Tapety, tynki dekoracyjne, kompozycje kolorystyczne - Wywiad >>>
W miesięczniku "Podłogi i Ściany" nr 10, październik ukazał się wywiad z Jackiem Niezgodą projektantem biura architektury  wnętrz Artdesign.        

 

4. Akustyka w architekturze wnętrz.
Architektura przestrzeni domowej jest nierozerwalnie związana z akustyką. Układ funkcjonalny, kubatura wnętrza oraz materiały zastosowane na podłodze, ścianach i suficie mają ogromny wpływ na sposób rozchodzenia się fali dźwiękowej, a tym samym na akustykę przestrzeni.    

 

5. Akustyka wnętrz - Wywiad >>>
W miesięczniku "Podłogi i Ściany" nr 7, lipiec ukazał się wywiad z Jackiem Niezgodą projektantem biura architektury wnętrz Artdesign.        

 

6. Dom przyjazny dla dziecka.
W pierwszych latach życia dziecko zdobywa doświadczenia, które kształtują jego stosunek do siebie i świata. Należy zwrócić uwagę, aby dom, w którym przebywa był dostosowany do jego potrzeb i wymagań, aby był dla niego atrakcyjny i bezpieczny.     

 

7. Schody we wnętrzu.
Schody w domu mogą być nie tylko elementem łączącym przestrzenie poszczególnych kondygnacji, umożliwiającym poruszanie się pomiędzy piętrami, ale stanowić dopełnienie estetyczne wnętrza.  

 

8. Architektura wnętrz obiektów handlowych - oświetlenie, kolor, proporcje.
Światło i kolor budują atmosferę sklepu, są czynnikami współtworzącymi filozofię marketingową. Spełniają już nie tylko funkcję użytkową, tworząc dobre warunki widzenia, ale są stosowane w szerszym aspekcie.   

 

9. Architektura wnętrz gabinetów  medycznych. 
W czasach, kiedy pacjent wybiera lekarza, wizerunek estetyczny gabinetu lekarskiego nabiera szczególnej wagi. Jego wnętrze powinno być zaprojektowane przez doświadczonego architekta, tak aby spełniało współczesne normy i wymagania, a jednocześnie cieszyło wzrok osób w nim przebywających.  

 

10. Małe mieszkanie - wywiad z Jackiem Niezgodą projektantem ARTDESIGN
W małych mieszkaniach należy myśleć o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Dobrze, aby przestrzeń pozostała czysta bez zbędnych elementów, dlatego dobrze wygospodarować w układzie ścian ukrytą szafę, mini garderobę, która pomieści większości rzeczy.    

 

11. Zalety i przyjemności pracy architekta wnętrz? - Wywiad z Jackiem Niezgodą projektantem ARTDESIGN
Projektowanie wnętrz to przede wszystkim praca wymagająca kreatywności i twórczego myślenia. Praca designera to wyzwanie polegające na oferowaniu dobrych wzorów do naśladowania oraz tworzenie przestrzeni wypełnionych formą, kształtem, światłem i kolorem.
     

 

12. Wywiad z Jackiem Niezgodą projektantem ARTDESIGN architektura wnętrz. Wnętrze przyjazne akustycznie.
Komfort akustyczny jest parametrem subiektywnym, na jego odczuwanie mają wpływ drgania powierza tworzące wrażenie słuchowe (hałas) i odczuwalne drgania podłogi.  

 

13. Przedpokój - Wywiad z Jackiem Niezgodą, ARTDESIGN
Poza funkcją reprezentacyjną przedpokój powinien pełnić również funkcję użytkowa. Aby przestrzeń była funkcjonalna i praktyczna powinna się w niej znaleźć obszerna szafa, podręczny wieszak, lustro i mała toaletka.   

 

14. Tapety w obiektach hotelowych - Wywiad z Jackiem Niezgodą, ARTDESIGN
Wyraźnie zauważalny jest wzrost zainteresowania tapetami w obiektach hotelowych. Po latach zapomnienia tapety wracają w postaci wyrafinowanych organicznych wzorów, ekskluzywnych deseni i faktur.    

 

15. Posadzki betonowe (przemysłowe) we wnętrzach domów i mieszkań - Jacek Niezgoda, ARTDESIGN.
Architekci wnętrz w poszukiwaniu niekonwencjonalnych rozwiązań coraz częściej sięgają po materiały dotychczas zarezerwowane dla zastosowań przemysłowych.     

 

16. Tendencje rozwoju rynku architektury wnętrz - Jacek Niezgoda, ARTDESIGN
Rynek projektowania architektury wnętrz rozwija się bardzo dynamicznie. Najnowsze trendy, materiały, technologie i urządzenia są obecne i coraz szerzej dostępne w Polsce.     

 

17. Łazienki hotelowe, wanna czy kabina? - Wywiad z Jackiem Niezgodą ARTDESIGN
Kąpiel ma być relaksem, stałym elementem dnia. W wannie pełnej wody przeciętny Azjata zanurza się po uprzednim, dokładnym umyciu całego ciała, oddając się niezmąconemu wypoczynkowi.     

 

18. Podłoga w kuchni - rozmowa z Jackiem Niezgoda, ARTDESIGN
Kuchnia jest domowym laboratorium, współczesną pracownią alchemiczną, w którym codziennie komponowane są różnorodne mikstury, domowe przysmaki. Do ich przygotowania wykorzystujemy ogień i wodę, mieszając różnorodne substancje, dlatego ważne jest, aby przestrzeń kuchni było odporna na działanie żywiołów.

 

19. Rezydencja - pomieszczenie dla służby - wywiad z Jackiem Niezgoda, ARTDESIGN
Wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa, coraz mniejszą ilością czasu na prowadzenie domu i powstawianiem okazałych rezydencji rośnie zapotrzebowanie na osoby zajmujące się prowadzeniem domu, jaki i opieką nad jego otoczeniem. Stanowiska major domusa – zarządcy domu, kucharek, sprzątaczek, a także ogrodników to coraz częściej spotykane zawody związane z rezydencją.

 

20. Aranżacja wnętrz hotelowych - rozmowa z Jackiem Niezgoda, ARTDESIGN
Hol hotelowy daje możliwość wyróżnienia się, stworzenia wyjątkowej przestrzeni, identyfikowanej tylko z konkretnym miejscem - hotelem. W holu najwyraźniej przejawia się charakter wnętrza, standard hotelu i filozofia obiektu.

 

21. Przestrzeń rekreacyjna w domach -  rozmowa z Jackiem Niezgoda, ARTDESIGN
Współczesne domy powinny spełniać wiele funkcji i odpowiadać wymaganiom domowników. Dla rodziny budującej wymarzony dom ważne stały się nie tylko pomieszczenia przeznaczone do mieszkania, ale także miejsce do rekreacji i rozrywki dla wszystkich członków rodziny.
    

 

22. Trendy w projektowaniu łazienek hotelowych.
Inaczej wyglądają łazienki w apartamentach gdzie wygoda i luksus wpisane są w funkcje. Łazienka staje się przestronna, projektanci w inny sposób operują przestrzenią, dlatego łazienka staja się salonem kąpielowym - czy wyobrażamy sobie salon bez okna?

 

23. Wnętrze łazienki.
Łazienka jak żadne inne pomieszczenie jest odbiciem osobowości, przyzwyczajeń i charakteru jej użytkowników. Może przyjmować formę syntetycznej toalety lub pokoju kąpielowego.

 

24. Kino domowe - zasady tworzenia przestrzeni.
Kino domowe to przestrzeń, o którą powinniśmy zadbać już na etapie planowania i projektowania domu. Dla uzyskania optymalnych parametrów dźwięku konieczny jest odpowiedni kształt i wysokość pomieszczenia, również lokalizacja na planie domu może mieć znaczenie dla komfortu użytkowania.

 

25. Podłoga w hotelu - nowoczesność czy tradycja?
Podłogi w przestrzeniach hotelowych powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością i odpornością na zużycie. Koszt podłogi to nie tylko cena zakupu; w obiektach hotelowych istotna jest przede wszystkim trwałość i wizualna niezmienność w długim czasie użytkowania.

 

26. Zrób sobie kino w domu - Jacek Niezgoda -  Dziennik POLSKA - THE TIMES
Kino domowe często utożsamiane jest wyłącznie z rozbudowanym zestawem audiowizualnym i zaawansowanym systemem nagłośnieniowym, tymczasem równie ważne w odbiorze filmu jest komfortowe i odpowiednio zaplanowane wnętrze, jak najbardziej zbliżone do warunków kinowych.

  27. Trendy we wzornictwie mebli hotelowych -  HOTEL Profit
Meble w istotny sposób kształtują charakter wnętrza, dlatego warto zrezygnować z kupowania w ostatniej chwili typowych mebli hotelowych i zaprojektować meble nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. 

 

28. Tkaniny w obiektach hotelowych -  Świat Hoteli
Niewyczerpana różnorodność kolorów, ornamentów i faktur tkanin daje nieograniczone możliwości kreacyjne projektantom wnętrz. W momencie podejmowania decyzji o wyborze konkretnych tkanin zazwyczaj sprecyzowany jest już charakter hotelu, jego filozofia, przewidywany profil gości, który od samego początku wyznacza charakter wnętrz.

 

29. Telewizja w przestrzeni wnętrza - Jacek Niezgoda - Dziennik POLSKA - THE TIMES
Podglądanie fikcyjnego życia, śledzenie bieżących wydarzeń, czy poszerzanie wiedzy zaspokaja naturalną ciekawość i potrzebę rozwoju osobistego. Szerokie możliwości w tym zakresie daje telewizja.

 

30. Ergonomia przestrzeni pokoju hotelowego - Gniazda elektryczne.
Rozmieszczenie punktów elektrycznych w pokojach hotelowych najczęściej odbywa się na etapie projektu budowlanego budynku w oparciu o bardzo uproszczone założenia funkcjonalne - zazwyczaj nie ma nic wspólnego z projektem architektury wnętrz i nie uwzględnia rozplanowania mebli, elementów dekoracyjnych i rozwiązań poprawiających jakość pobytu gości.

 

31. Rekreacja w łazience.
Koncepcja łazienki: ciemnej, niefunkcjonalnej, ograniczonej małym metrażem, obowiązująca z konieczności, nie w wyniku rzeczywistych potrzeb, powoli staje się kolejnym reliktem szarej, zunifikowanej przeszłości. Obecnie łazienki są centralnym punktem zainteresowania światowych designerów.

 

32. Kształtujemy nasze wnętrza - podłoga.
Podłoga jest najważniejszą płaszczyzną mieszkania. Kolor, wzór i kompozycja zastosowanych na podłogę materiałów wpływa na estetyczny odbiór wnętrza. Układ powinien być skomponowany w odniesieniu do architektonicznego podziału przestrzeni oraz stref wykonywania poszczególnych czynności.

 

33. Wnętrza rustykalne.
Rustykalizm według słownika języka polskiego to zamiłowanie do życia wiejskiego; we wnętrzach dotyczy przestrzeni czystych, bezpretensjonalnych i prostych w formie z czytelną funkcją, mających cechy wiejskie.

 

34. Wywiad z Jackiem Niezgoda, architektem wnętrz, designerem - właścicielem ARTDESIGN architektura wnętrz.
ARTDESIGN wypracowało charakterystyczny, rozpoznawalny styl, który po wczesnym okresie poszukiwań, wykształcił się poprzez konsekwentne stosowanie czytelnych, wyważonych rozwiązań i inspirację dokonaniami najlepszych designerów na świecie. Wypracowany styl to efekt ponad dziesięciu lat doświadczeń, styl, który wciąż ewoluuje dając efektowną i wyraziście elegancką przestrzeń wnętrza.

 

35. Najnowsze trendy w projektowaniu pokoi hotelowych - Jacek Niezgoda ARTDESIGN
Obecne wzornictwo i panujące trendy są niezwykle zróżnicowane, mieszają i twórczo łączą epoki, style i funkcje, często jedynym wspólnym mianownikiem jest lekka ironia i zabawa.

 

36. Tendencje projektowe w aranżacji łazienek hotelowych - Jacek Niezgoda ARTDESIGN
Umywalka w przestrzeni wnętrza pokoju może być potraktowana jako designerski element, może przyjmować zaskakujący kształty w ekstrawaganckich kolorach lub formę dekoracyjnego emaliowanego zlewu we wnętrzach stylizowanych.

  37. Czy minimalizm jest nudny? - "Świat Rezydencji" - Jacek Niezgoda ARTDESIGN
Projekty minimalistyczne to idealna propozycja dla osób o wyrafinowanym guście, ceniących wnętrza harmonijne, dopracowane, w których widoczna jest dbałość o każdy detal, jakość materiałów i precyzję wykonania.

 

38. Energooszczędny - EKO DOM - Jacek Niezgoda ARTDESIGN
Zaprojektowane w przemyślany sposób oświetlenie w niewątpliwy sposób kreuje nastrój wnętrza, wpływa na komfort jego użytkowników i ułatwia codzienne czynności.

 

39. Trendy w projektowaniu wnętrz obiektów SPA - "Świat Hoteli" - Jacek Niezgoda ARTDESIGN
Koncepcją, która powoli dociera do Polski, jest SPA hybrydowe, łączące funkcje pielęgnacyjne z salonem towarzyskim. W ciągu dnia jest ono klasyczną przestrzenią pielęgnacji i relaksu, wieczorem zmienia się w tętniącą życiem kawiarnię i miejsce towarzyskich spotkań.

 

ARTDESIGN architektura wnętrz
e-mail: biuro@artdesign.pl
 

 

  
Nazwa i logotyp ARTDESIGN jest znakiem zastrzeżonym, chroniony prawem patentowym i prawem autorskim. Używanie nazwy i znaku ARTDESIGN jest dozwolone jedynie za zgodą autora.
Publikacja, wykorzystanie tekstów i zdjęć z realizacji ARTDESIGN jest dozwolone jedynie z logotypem ARTDESIGN oraz informacją o źródle ich pochodzenia.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

 
architektura wnętrz, projektowanie wnętrz, projekty wnętrz, aranżacja wnętrz, architekci wnętrz, architekt wnętrz

  
projektywnetrz architekt
krakowwnetrzaprojekty


 

 

ARTDESIGN projektowanie, architektura i aranżacja wnętrz Kraków, Warszawa, Katowice - Śląsk. ARTDESIGN architekt wnętrz to nowoczesna architektura wnętrz prywatnych i wysmakowane aranżacje wnętrz komercyjnych. Projektanci wnętrz ARTDESIGN proponują projekty, aranżacje wnętrz mieszkania, apartamentu, loftu, domu i rezydencji. Projekty, architektura, aranżacja wnętrz użyteczności publicznej - restauracji, baru, hotelu, spa, gabinet medyczny, kosmetyczny, biura, sklepu, salonu sprzedaży. Zespół projektowy to doświadczeni projektanci, dyplomowani architekci wnętrz oraz współpracujący specjaliści branżowi. Proponujemy kompleksową usługę projektową na najwyższym poziomie. Wiedza zespołu projektantów wnętrz i prawie piętnastoletnie doświadczenie sprawiają, że sprostamy najwybredniejszym oczekiwaniom i wykonamy dopracowany, oryginalny i niepowtarzalny projekt architektury wnętrz w każdym stylu: nowoczesny, minimalistyczny, klasycznym, glamour i w wielu innych, zgodnie z oczekiwaniami Klienta. Przestrzeń wnętrza jest dla nas wyzwaniem i inspiracją, co sprawia, że nasze projekty architektury wnętrz bogate są w nowatorskie rozwiązania, zaskakujące połączenia materiałów i autorskie koncepcje estetyczne. Realizacje projektów wnętrz odznaczają się wysoką jakością, ponadczasowością i dbałością o każdy detal. Zapewniamy profesjonalne doradztwo i nadzór autorski jako gwarancję sprawnej i solidnej realizacji projektu architektury wnętrz. Profesjonalizm architektów wnętrz ARTDESIGN potwierdzony jest licznymi referencjami i wieloma publikacjami zrealizowanych projektów wnętrz w opiniotwórczych magazynach branżowych. Projektanci, architekci ARTDESIGN zapraszają do współpracy oraz do galerii realizacji i wizualizacji wnętrz. ARTDESIGN architektura wnętrz - wyobraźnia i profesjonalizm w projektowaniu.
   

 

copyright 2000-2010
artdesign architektura projekty wnętrz
 
 
Powered by ARTplus